រកឃើញជនរងគ្រោះដែលបាត់ខ្លួនដោយសារលិចទូក ហើយពួកគេនៅមានជីវិតដោយសារបានពីដុងបណ្តែតជួយ
ព្រះសីហនុ៖ មនុស្សចំនួន ២នាក់ដែលបានបាត់ខ្លួនក្នុងហេតុការណ៍លិចទូកនៅលម្ហសមុទ្រចន្លោះពីកោះរ៉ុងមកក្រុងព្រះសីហនុកាលពីម៉ោង៣ទាបភ្លឺថ្ងៃទី៣០ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៣ ត្រូវបានរកឃើញហើយនៅវេលាម៉ោង០៤រសៀល ដោយពួកគេនៅមានជីវិតនៅឡើយទេ។
តាមសេចក្តីរាយការណ៍ពីភ្នាក់ងារ EAC News ប្រចាំខេត្តព្រះសីហនុ ជនរងគ្រោះ ២នាក់នោះរួចផុតពីគ្រោះថ្នាក់ដោយសារតែពួកគេបានប្រើពិដុងទឹកជរ័ បណ្តែតខ្លួនក្នុងលម្ហសមុទ្រ អស់រយៈពេលជិត១៤ម៉ោង រហូតដល់ម៉ោងជាង៤ល្ងាចថ្ងៃដដែលទើបត្រូវបានទូកនេសាទដូចគ្នាប្រទះឃើញ និងបានជួយសង្គ្រោះពីសមុទ្រនៅចំណុចជិតកោះថាស។
ក្រោយទទួលដំណឹងថាជនរងគ្រោះនៅមានជីវិត លោកឧកញ៉ា ទៀ វិចិត្រ ក៏បានបញ្ជូនអូប៊រ័ល្បឿនលឿនទៅទទួលយកជនរងគ្រោះនាំមកកាន់ដីគោកក្នុងក្រុងព្រះសីហនុ។ លោកឧកញ៉ា ក៏បានផ្តល់ថវិកាដល់ជនរងគ្រោះក្នុងម្នាក់១លានរៀល និងចេញថ្លៃព្យាបាលទាំងអស់ដល់ជនរងគ្រោះទាំង២ដែលមានរបួស ដោយសារតែខំប្រឹងតោងឱបពិដុងទឹកបណ្តែតខ្លួនក្នុងសមុទ្រជាច្រើនម៉ោង។
ថ្នាក់ដឹកនាំរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុបានកោតសរសើរ និងថ្លែងអំណរគុណសម្រាប់ការជួយសង្គ្រោះជនរងគ្រោះដែលលិចទូកនេះ តាមរយៈកិច្ចអន្តរាគមន៌ពីក្រុមការងារសង្គ្រោះរបស់លោកឧកញ៉ា ទៀ វិចិត្រ សមត្ថកិច្ចអាជ្ញាធរពាក់ពន្ធ័ និងអ្នកនេសាទដូចគ្នា ដែលស្វែងរកនិងជួយជនរងគ្រោះបានជោគជ័យ។
ជនរងគ្រោះទាំងពីរនាក់នោះមានមុខរបរជាអ្នកនេសាទ ដោយម្នាក់មានស្រុកកំណើតនៅខេត្តព្រៃវែង និងម្នាក់ទៀតមានស្រុកកំណើតនៅខេត្តកែប ដោយពួកគេបច្ចុប្បន្នស្នាក់នៅទំនប់រលក សង្កាត់លេខ១ ក្រុងព្រះសីហនុ ។
ជនរងគ្រោះបានបញ្ជាក់ថា មូលហេតុដែលបណ្តាលឲ្យទូកលិច គឺដោយសារតែមានខ្យល់ធ្លាក់ខ្លាំង ទឹករលកធំៗ និងម៉ូទ័របូមទឹកខូច ទើបបណ្តាលឲ្យទូកលិច៕